Site icon En İyi Bahis Siteleri

Sporda ABS Nedir, Hangi Kaslardır? ABS Nasıl Geliştirilir?

Vücut geliştirmeyi geliştirmek isteyen kişiler, ‘ABS’ kısaltmasıyla karşılaşabilirler. Spordaki anlamı veya hangi kaslarla ilgili olduğu konusunda çeşitli teoriler mevcut olsa da, neye atıfta bulunduğu bilinmemektedir. Sporda ABS geliştirmeyle ilgili tüm ayrıntıları, bunun nasıl yapılacağına dair eksiksiz bir rehber olarak burada sağladık.

Vücudun farklı bölgelerinin çeşitli isimleri vardır. Vücut geliştirme tartışılırken yaygın olarak karşılaşılan kas grupları için böyle bir kısaltma ABS’dir.

Sporda ABS Nedir?

ABS (karın kasları), bir insan vücudunda bulunan tüm karın kaslarına verilen ortak addır; bu nedenle abs olarak adlandırılır. Vücuttaki yağ oranları azaltılarak ve bu karın kaslarına özel egzersizler yapılarak belirli bir şekil elde edilebilir.

Sporda ABS Hangi Kaslardır?

Vücut geliştirme, günümüzde özellikle sporcular arasında hem erkeklerin hem de kadınların yaşamlarının önemli bir yönü olmuştur. Karın vücut geliştirme söz konusu olduğunda, genellikle karın kasları kullanılır.

ABS Nasıl Geliştirilir?

Karın kaslarını güçlendirmek ve geliştirmek için vücut geliştiriciler aletler ve egzersiz hareketleri kullanırlar. Ancak yüzme, kürek çekme, bisiklete binme, dans etme ve aerobik de vücudun bu bölgesini hedefleyen etkili egzersizler olarak işlev görür.

Exit mobile version