Site icon En İyi Bahis Siteleri

Personal Training Nedir?

Kişiye Özel Spor Koçluğu

Kişisel Antrenman, profesyonel spor eğitmenleri tarafından antrenman sırasında kişiye özel egzersiz programlarının hazırlanması ve uygulanması veya daha geniş bir ifadeyle özel spor eğitmenliğidir. Ayrıca bu terim, yoga dersleri gibi eğitim altında yapılan her türlü egzersizi de kapsar.

Son araştırmalar, çalışma koşulları nedeniyle sınırlı egzersiz süresi, hareketsizlik ve sağlıksız beslenme ve duruş bozuklukları gibi sorunlara karşı bir Kişisel Antrenör ile bire bir eğitime olan ihtiyacın arttığını göstermektedir. Profesyonel eğitmenler, hedefinize daha hızlı ulaşmak için özel olarak tasarlanmış özelleştirilmiş egzersiz programları sunar. Peki spor koçluğu veya kişisel antrenman tam olarak nedir? Gelin bunu birlikte inceleyelim…

Neden Personal Training? Kişiye Özel Spor Koçluğu

Personal Training yani kişiye özel antrenman;

Personal Training Nasıl Yapılır?

Kişisel eğitim veya kişiye özel fitness, kişisel bir antrenörün gözetiminde bir bireyin ihtiyaç ve beklentilerine göre özel olarak oluşturulan programları içerir. Kişisel eğitim uygulamasıyla ilgili çeşitli aşamalar vardır:

Kişisel eğitim programları genellikle kişi istediği sürece devam eder. İdeal kiloya ulaşmak için başlangıçta fitness ve kardiyo egzersizleri yapılabilir, ardından bu ideal kiloyu korumak ve kas gelişimini artırmak için koruma programları uygulanabilir. Kişiye özel spor koçluğu hizmeti veren kişisel antrenörler ile spordan daha hızlı sonuç alınabilir.

Personal Training ile En Büyüm Amaç Kişisel Motivasyon!

Kişisel eğitim en iyi şekilde kişisel motivasyona dayalı olarak açıklanabilir. Kişisel antrenörler, zihninizi antrenmandan uzaklaştıran olumsuz düşüncelerden veya duygulardan uzak tutmak için seanslar sırasında dikkat dağıtacak şeyler sağlar ve hem fiziksel hem de psikolojik olarak optimum antrenman seansları için hazır olmanızı sağlar.

Kişisel antrenman uygulamaları, spor yaparken güçlü kalmanız için motivasyonu en üst düzeyde sağlar ve beklentiler doğrultusunda yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olur. Bu görev için özel olarak tasarlanmış, zihninizi ve düşüncelerinizi kontrol etmenizi ve fiziksel görünüm hedeflerinize daha verimli bir şekilde ulaşmanızı sağlayan ve kilo vermeyi her zamankinden daha ilgi çekici ve azimli hale getiren uygulamaları keşfedeceksiniz.

Exit mobile version